piątek, 4 marca 2011

Jak działają GRUPOWE ZAKUPY - Grupon, Groupon, Gruper, FastDeal, MyDeal, Citeam, SweetDeal, Cuppon i wiele innych mniejszych stron typu "deal" ?

Jak działają GRUPOWE ZAKUPY, w czym tkwi sekret popularności stron z grupowymi zakupami i dlaczego ich ilość szybko rośnie, jak przysłowiowe grzyby po deszczu

Od połowy 2010 roku w Polsce stały się modne grupowe zakupy. Początkowo miały polegać na grupowym kupowania konkretnych produktów przez grupy znajomych w celu uzyskania wysokich zniżek.

Okazało się jednak, że najlepiej sprzedają się nie produkty a usługi, gdyż na nich firmy mają największe marże i dlatego mogą zaoferować kupony - vouchery z najwyższymi, z co najmniej 50% rabatami.
Musi się tylko zabrać pewna niewielka ilość osób (dziś już niekoniecznie znajomych) aby oferta stała się aktywna na kilkanaście godzin lub kilka dni.
Oferty firm - partnerów stron z grupowymi zakupami, przypisane są do określonych miast lub obejmują cały kraj.
Tak dzieje się na całym świecie. Od USA po Chiny. A wszystko zaczęło się od amerykańskiej firmy Groupon.
W Polsce grupowe zakupy stały się również bardzo popularne. Dwie największe firmy to wspomniany Groupon i polski GRUPER . 
Poza nimi działa kilka mniejszych firm - FastDeal, MyDeal Cuppon, SweetDeal. Pod koniec lutego 2011 roku wystartowała podobna strona grupy Allegro - Citeam. Ale tak naprawdę jest jeszcze w fazie testowania (sądząc po ilości sprzedawanych kuponów).
No cóż, można spodziewać się kolejnych graczy na rynku grupowych zakupów. Zapowiedzi są ze strony Onetu, Facebook i Googli.
Jak wieść niesie Google zaoferowało za kupienie Groupona niebagatelną kwotę ponad 6,5 mld USD

2 komentarze:

  1. Dobrze, że takich serwisów jest w Polsce coraz więcej, oby tylko firmy nie zapominały o świadczeniu odpowiedniej jakości usług. Ja akurat najczęściej korzystam z fastdeal.pl - voucher realizowany od razu. Trochę brakuje tego na grouponie:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi ta cała idea się podoba - kupujesz coś taniej bo jestes w grupie albo dlatego, że firma uzyskuje reklame w takim serwisie. Grunt to zrozumienie przez usługodawców działania tego systemu - a wiec niewykorzystywanie klientów voucherowych i nietraktowanie ich gorzej niż traktuje sie normalnych klientów - to najprostsza droga do zdobycia antyfanów - wiadomo, że Ci niezadowoleni są bardziej aktywni, tj. częściej wyrazaja swoje niezadowolenie z postepowania usługodawcy. Fajnie jesli takze serwis dba o wygodę swoich klientów - vide wspomniany fastdeal.pl i jego live shopping- niby nic, ale wlasnie tam (wedlug mnie) robi się najprzyjemniej deale, bo oferty są wszedzie podobne

    OdpowiedzUsuń

Popularne

ZARABIANIE PIENIĄDZY PRZEZ INTERNET - BEZ INWESTOWANIA

Skuteczny krem do biustu

Skuteczny krem do biustu
Ujędrnia, powiększa piersi i likwiduje rozstępy